DIET
COACHING

Diet coaching to proces, w którym kluczową sprawą jest stworzenie indywidualnego programu odżywiania dopasowanego do stylu życia i celów klienta .

Podczas sesji z coachem – specjalistą żywienia klient poszerza swoja wiedzę na temat zdrowego odżywiania, poznaje siebie i swoje ciało. Diet coaching łączy w sobie mentoring dietetyczny i coaching.

W diet coaching bardzo ważny jest rozwój samoświadomości, zmiana nawyków żywieniowych oraz przekonań i zachowań dotyczących jedzenia.

Diet coach aktywnie słucha klienta, aby zrozumieć jego problemy i potrzeby, zadaje pytania. Klient odpowiadając ma możliwość dostrzeżenia swojego problemu, z którym się boryka i podejmie próbę zmiany stylu żywienia. Coach niesie mu pomoc i zrozumienie. Poprzez aktywne słuchanie i zadawanie dodatkowych pytań okazuje mu szacunek i empatię.

Zalety diet coachingu

Dzięki diet coachingowi klient może zbadać własne potrzeby żywieniowe i odkrywa co mu przeszkadza oraz co służy. Przygląda się temu i samodzielnie decyduje z czego zrezygnować, a co jest w jego życiu dobre. Wszystko jest dostosowane do indywidualnych preferencji i możliwości klienta. Diet coaching pomaga klientowi nauczyć się jeść w sposób nieprzymuszony i intuicyjny tak, aby jedzenie nie łączyło się z poczuciem straty czy wyrzeczenia.

Korzyści diet coachingu

Wśród korzyści wynikających z diet coachingu można wyróżnić jako pierwszą motywację do zmiany. Pozwala ona zrozumieć swoje przekonania oraz potrzeby i emocje. Podczas trwania procesu diet coachingu nauczysz się słuchać własnego ciała i nauczysz się jeść pod wpływem głodu, a nie emocji. Odkryjesz wewnętrzną motywację i weźmiesz odpowiedzialność za to co robisz i nauczysz się wybierać taką żywność, która wzmacnia i daje energię.

Proces diet coachingu nie koncentruje się wyłącznie na diecie i utracie masy ciała. Unikalność polega na tym że angażuje zarówno ciało jak i umysł i ducha Pozwala odzyskać spokój i równowagę wewnętrzną.

Specjalista od diet coachingu służą profesjonalną pomocą podczas całego procesu zmiany odżywiania. Oferują także wsparcie w każdej chwili kryzysu i załamania, które mogą przydarzyć się każdej osobie rozpoczynającej walkę o swoje lepsze jutro.

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia podczas diet coachingu skontaktuj się z Raz-JESZCZE i ciesz się z osiągniętych przez siebie celów.